12. kolo extraligy mužov v hádzanej

27.11.2005 Celý región

Prešov 26. novembra (TASR) - Slovenská extraliga hádzanárov mala v sobotu na programe štyri stretnutia 12. kola.\r\nTatran Prešov - ŠKP Bratislava 32:26 (17:15)
Tatran Prešov - ŠKP Bratislava 32:26 (17:15)

Najviac gólov: Pokotylo 7/3, Tumidalský 7, Fuňak 6 - Tarhai 8/3, Mikéci 6, Mikuš 4
Rozhodovali: Baďura a Dvorský
vylúčení 3:1
pok. hody 4/4 - 4/3
864 divákov

Obojstranná snaha o rýchlu a modernú hádzanú priniesla veľa nepresnosí v podaní domáceho i hosťujúceho tímu. Po vyrovnanom úvode si vytvorili prvý minitrhák Prešovčania, ktorí viedli 8:5, 12:8 a v 23. minúte už 14:9. Potom však poľavili, čo policajti využili na skorigovanie ich náskoku a polčas tak vyhral slovenský majster len 17:15. Po výmene strán Bratislavčanom postupne začali odchádzať fyzické sily, hrali už len to, čo im skúsenejší a vyzretejší Prešovčania dovolili. Od stavu 21:19 sa karta začala už výrazne obracať v prospech Východniarov, ktorí postupne svoj náskok zvyšovali (24:19, 27:20, 30:24) a stretnutie sa napokon už len dohrávalo.

HC THP Topvar Topoľčany - MŠK Hlohovec 33:29 (16:16)
Najviac gólov: Vlčko 10/6, Bačík 7 - F. Zaťko 12/7, Bočkay 6
pok. hody: 6/6 - 7/7
vylúčení: 5 - 8
ČK: Hodál za faul - Bičaník za tri vylúčenia
rozhodovali: Rudinský a Podlucký (obaja SR)
500 divákov

MŠK SIRS Pov. Bystrica - TJ Štart Nové Zámky 39:32 (19:17)
MŠK SIRS: Baďura, Drápal - Trabelssie 3, Krahulík 5, Zaťko 7, Toms 8/4, Maťaš 4, Straka 4,
Kasagranda, Mažár, Kozák J. 4, Tůma 4
TJ Štart: Kanás, Nagy - Mojzes 9/2, Chripák 3, Galla 7/4, Peťko 3/1, Szucs, Volšík, Braško 2,